Rodzaje wędek

Wędka zwykła- jest to wędka zbudowana z tworzywa sztucznego, ma około 4 metry długości. Każda z takich wędek posiada, kołowrotek, szczytówkę, rączkę i przelotki. W tym rodzaju wędek, żyłkę przeprowadza się przez przelotki.

Wędka spinningowa -wykonana jest z włókna szklanego bądź węglowego. Ma długość od 1 do 3 metrów, służy najczęściej do łowienia z lądu bądź z łódki. Na ryby drapieżne ta wędka jest idealna.

Wędka podlodowa- to wędka służąca do łowienia z lodu. W lodzie wierci się dziurę i zakłada się haczyk na wędkę. Ryby można złapać na spławiczek bądź kiwaczek.

Wędka odległościówka- to wędka zbudowana z włókna szklanego. Odległościówki maja małe przelotki i są mają około 4 metry. W zestawie do wędki jest kołowrotek łożyskowy i łowić rybę warto tylko na spławik. Jest to dość lekka wędka.

Zestaw muchowy- to bardzo nowoczesne wędki zbudowane z włókna szklanego. Mają one specjalny kołowrotek i żyłkę. A na końcu żyłki da się zauważyć muchę, która jest tak jakby kulką pływająca nad powierzchnią wody. Bardzo łatwo na muchówkę złowić pstrąga.